Slider

O nas


Kamil Lazarowicz


Z wykształcenia archeolog, z zawodu recepcjonista hotelowy. Prywatnie mieszka z żoną i niesfornym kotem.


Zainteresowania to dobra fantastyka, nurkowanie, wędkarstwo, anime, podróże i właśnie gry planszowe.

Swoją z nimi przygodę zaczął jeszcze w latach 90 kiedy to poza klasycznymi chińczykami i innymi warcabami miał okazję zagrać w Magiczny Miecz Sfery "inspirowany" Magią i Mieczem. Do tematu wrócił na studiach i okazało się, że trafił na prawdziwy renesans gier bez prądu. Jakiś czas temu w jego głowie uroił się pomysł na własnego bloga z recenzjami, a efekt widzicie sami.

Ulubione gry:
Altiplano, Roll for the Galaxy, Wojownicy Podziemi, Tikal.

Marcin "Lubel" Lubański


Za dzieciaka grywałem w warcaby, szachy, chińczyka i Monopoly, potem doszła Bitwa Morska, i wszelkie gry w karty z rodzicami. Przez kilka lat nie byłem świadom, że ciągle powstają gry bez prądu. Aż nagle trochę przypadkowo to odkryłem i zaczęło się na poważnie. Pierwsze moje „nowoczesne” gry to Wsiąść do pociągu i Mr Jack. Ta pierwsza spowodowała, że mnie to całkiem wciągnęło. Teraz staram się zarażać innych, także młodszych.

Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci – syna i 3 córek (w tym dwojaczki). Żonie wmawiam, że gry planszowe to inwestycja w naszą emeryturę (żeby było w co grać) i dzieci (żeby miały w co grać). Zawodowo księgowy o trzech zupełnie innych wyuczonych zawodach. Taki los.

Zainteresowania to krajoznawstwo, piłka nożna, dobry film, wędkarstwo (och jak rzadko ostatnio), no i oczywiście gry planszowe.
Ulubione gry: Zimna Wojna 1945-1989, Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie, Szogun
Jarek Chmiel


Mąż, ojciec, programista i planszówkomaniak 🙂

W świat gier planszowych wciągnęła mnie żona - Ticket to Ride, Catan i te sprawy 🙂 Później już było z górki - Robinson Crusoe, Pupile Podziemi (jedna z moich ulubionych gier) i tak dalej.

Uwielbiam poznawać nowe tytuły i wypróbowywać nowe strategie.
Co prawda, przez moje eksperymenty wychodzi, że gram w Catan (czyli w coś innego niż współgracze), ale sprawia mi to niebywałą przyjemność.

Poza planszówkami uwielbiam dobrą literaturę fantasy (Wheel of time, Dresden Files), seriale/filmy SciFi (Firefly) oraz żeglowanie 🙂

Ulubione gry: Pupile Podziemi, 7 Cudów Pojedynek, Pulsar 2849, Star Wars: Rebellion, Zamki Burgundii
Na mniej lub bardziej permanentnej blogowej emeryturze:

Dominik Pietrzak


W planszówkowej przygodzie najbardziej lubię poznawać nowych ludzi. Dzięki grom bez prądu nawiązałem wiele fantastycznych znajomości które rozwijają się również poza planszą. Moje pierwsze planszówkowe podrygi za młodu to "Magia i Miecz" w garażu kumpla ze szkoły. Teraz już do tego tytułu nie siadam ale szanuję go za to, że wciągnął mnie w swój świat. 

Prywatnie pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Mam dwa młode, psotne koty i... żonę - równie psotną. Lubię odpocząć na łonie natury - pozbierać grzyby, zarzucić wędkę. Moje największe wędkarskie osiągnięcia to karp 5,8 kg, lin 3,2 kg i leszcz 4,5 kg. Kocham góry i wędrówkę szczytami. 

Ulubione gry: Clash of Cultures, Legendary Encounters: Alien, Dominant Species, Orleans
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz