Slider

poniedziałek, 20 lutego 2017

[Co w pudle piszczy] Tawerna Hex

W moje ręcę, dzięki uprzejmości wydawnictwu Games Factory Publishing, wpadło pudło z grą Tawerna Hex autorstwa Karla Marcelle`a. Jednakże zanim zagram i zrecenzuję postanowiłem popełnić swój pierwszy unboxing. Tak więc pudło, jeszcze w folii, wygląda tak :


Po zdjęciu wieka pojawia się złożona plansza a pod nią instrukcja wielkości pudełka, przez co nie widać co pod spodem ;)


Wyjmijmy więc to co w środku. Na początek plansza – składana na 4. Dwustronna, jedna strona dla 2-3 graczy, druga zaś dla 4-5. Ładna, kolorowa, na grubej tekturze. Położona stroną dla mniejszej ilości graczy troszkę odstaje od stołu, ale myślę, że da się to zniwelować.


Pod planszą w pudle znalazłem instrukcję mającą 8 stron, napisaną sporą, czytelną Trzcionką. Zawiera liczne przykłady, wyjaśnienia ikonografii oraz przykładową rozgrywkę.Pod spodem dwie tekturowe, dosyć grube wypraski z żetonami do wypchnięcia. Żetony łatwo się wypycha, są bardzo dobrej jakości.


W pudełku także znajdziemy zafoliowaną talię kart, woreczek strunowy z drewnianymi elementami, woreczek z czterema podstawkami pod dygnitarzy oraz kilka woreczków strunowych na żetony (duży plus) ;)


Z woreczka wysypały się takie drewniane znaczniki :


Oraz woreczki i podstawki postaci :


Wszystkie karty (jeszcze) razem :


Wspomniana talia dzieli się na następujące karty :
- karty pomocy (5)


- Karty klientów (34) – moim zdaniem bardzo ładne graficznie, kolorowe, klimatyczne.


- Karty zaklęć (36) – uboższe graficznie, ale z wyraźnymi tekstami, czytelne.


Dodam tylko odnośnie kart, że są one w rozmiarze 63x89 mm, są dosyć sztywne, dobrze leżą w ręku.
Z tekturowych wyprasek wypchnięte zostały żetony Królewskich Zaszczytów, Dygnitarzy (Notariusz, Księżniczka, Gobieżyświat, Ambasadorka), monet o wartościach 1/3/5, Przywilejów, Gildii, Króla i Królowej oraz Klientów (w czterech różnych kolorach). 
Całość prezentuje się naprawdę świetnie. Elementy są bardzo dobrze wykonane. Karty, jak wspomniałem, mają bardzo ładne grafiki. Wszystkie elementy są bardzo kolorowe, w dodatku ładne. Ciężko się do czegokolwiek tu przyczepić. Pozostaje mieć nadzieję, że gra jest tak dobra jak jej wykonanie. Wkrótce się o tym przekonam i przekażę swoją opinię poprzez recenzję gry Tawerna Hex od wydawnictwa Games Factory Publishing.Marcin "Lubel" Lubański

Dziękuję wydawnictwu Games Factory Publishing za udostępnienie gry


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz