Slider

sobota, 29 października 2016

[Kickstarter] Tiny Epic Quest

Wciąż czekam jeszcze na swój egzemplarz Tiny Epic Wester, a tym czasem Gamelyn Games nie próżnuje i rusza z kolejną kampanią gry z serii Tiny Epic (akcja na Kickstarterze TUTAJ). Tym razem jest to gra dla 1-4 graczy, która jest zdecydowanie bardziej przygodowa, a wręcz ameritrashowa, niż poprzednie tytuły. Mało tego twórcy wspominają nawet o tym, że będzie to gra - piaskownica (z ang. sandbox), i nie będziemy zmuszani do konkretnych czynności. Przede wszystkim jednak Tiny Epic Quest, wyróżniać się będzie specjalnie przygotowanymi pionkami - tzw. ITEMeeplami, które będą mogły trzymać w rękach przedmioty znalezione w grze. Pomysł w sumie prosty, ale w swej prostocie naprawdę genialny!


Trochę o samej grze. Jest to gra ze sporą dozą rywalizacji, w której każdy z graczy będzie kontrolować grupę trzech bohaterów. Nasi śmiałkowie będą przemierzać rozległy świat, walczyć z goblinami, uczyć się zaklęć, wykonywać zadania i znajdować potężne, magiczne przedmioty. Wśród mechanik zastosowanych w Tiny Epic Quest znalazły się m.in. press your luck oraz ograniczone wybieranie dostępnych akcji. Za każdym razem dostępne lokacje będą układane losowo (poza zamkami graczy), co powinno zwiększyć regrywalność. 


Gra została już ufundowana, co zresztą raczej nie dziwi, zapowiada się naprawdę ciekawie. Co za tym idzie teraz walka toczy się tylko o kolejne cele kampanii, których zresztą jest całkiem sporo. Wspierający maja do wyboru wersję klasyczną lub deluxe (zawierającą ekskluzywny dla Kickstartera dodatek). Istnieje możliwość dokonania zamówienia zbiorowego, aczkolwiek może to zaowocować dodatkowymi opłatami celnymi (twórcy zapowiedzieli zwrot opłat celnych ale nie jestem pewien jak to się ma do VATu). Niemniej ja chętnie zaryzykuję bo gra wygląda cudnie. Zresztą spójrzcie sami :)


Źródło: Kickstarter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz