Slider

piątek, 14 października 2016

[Kickstarter] Dungeon Degenerates

Dawno nie pojawiały się na blogu crowdfundingowe ciekawostki. Ostatnio jednak na platformie Kickstarter pojawiła się kampania, o której moim zdaniem nie można nie wspomnieć. Chodzi tutaj o Dungeon Degenerates, którą to grę możecie wesprzeć i zakupić TUTAJ. Co w tym tytule takiego ciekawego? Przede wszystkim grafika i klimat! Gdy pokazywałem komuś arty z gry, uzyskiwałem jedną z dwóch reakcji: "Ale to piękne!" i "O kurczę ale to okropnie brzydkie!". Serio, nic pośrodku, same skrajności :-) 


Skąd takie reakcje? No cóż sprawa jest prosta, gra nawiązuje grafiką do psychodelicznych rysunków fantasy z lat 70 i 80 i trzeba szczerze przyznać, że to bardzo specyficzny styl. Dla mnie wygląda to pięknie ale też zawsze podobała mi się taka kreska. Wyczuwam tutaj chociażby podobieństwa do świetnego filmu animowanego Heavy Metal, który oglądałem niezliczoną ilość razy :-)


Warto jednak wspomnieć coś o samej rozgrywce, gdyż jak wiadomo obrazki nie zastąpią grywalności. Dungeon Degenerates są grą kooperacyjną osadzoną w świecie mrocznego fantasy. Gracze wcielą się w tytułowych degeneratów, uwięzionych za przeróżne zbrodnie, próbujących uciec z zamczyska Brüttelberg wprost do rozpadających się wschodnich prowincji Würstreichu. Po drodze natkną się na masę niebezpiecznych i dziwacznych przygód, walcząc ze zniszczeniem i dekadencją, które dopadły te ziemie. Nie dość że na naszej drodze staną wiedźmy, potwory, kultyści i inne demony, to przyjdzie nam również mierzyć się z Ręką Zagłady Złego Nekromanty, zmieniającą porządek i tak niezbyt porządnego już świata. Odczucia towarzyszące grze mają być podobne do grania w klasyczne oldschoolowe RPG. 


Mimo że możemy grać kooperacyjnie nawet w 4 osoby, nikt nie zabrania nam odłączyć się od grupy i grać na własną rękę. W zależności od misji gra ma trwać 1-3 godziny, a całość ma tworzyć epicką kampanię w otwartym sandboxowym świecie. Co ciekawe grasz dopóki nie zginiesz, co oznacza że doświadczenie i przedmioty z poprzednich rozgrywek przechodzą do kolejnych misji. W walce z potworami ma być zadziwiająco dużo głębi taktycznej, a kostki toczyć się będą tylko raz na całą turę. Twórcy zaznaczają też że w czasopiśmie PORK (niestety u nas niedostępnym) pojawiać się będą nowe misje i dodatki. Gra nie należy do najtańszych i kosztuje obecnie 55$, ale trzeba przyznać że zawartość pudełka jest dość pokaźna. W razie czego projekt ma wysyłkę EU friendly więc nie poniesiemy dodatkowych kosztów (VAT i cło) związanych z przesyłką. Niestety na chwilę obecną nie wiem jak przedstawia się sprawa zamówień zbiorowych (czekam na odpowiedź od organizatorów kampanii), ale z pewnością gdy tylko się dowiem poinformuję was na fanpage'u. Mógłbym rozpisać się bardziej o grze, ale szczerze mówiąc wolę wam pokazać obrazki, albo się w nich zakochacie albo was odrzucą, opcji pośredniej nie będzie :-)Źródło: Kickstarter


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz