Slider

wtorek, 19 lipca 2016

[Kickstarter] Armored Core™ RTS - Planszowa strategia czasu rzeczywistego

Planszowe adaptacje gier komputerowych to nie nowość. Ostatnio coraz częściej pojawiają się tego typu pomysły. Przykładem mogą być dwie głośne tegoroczne kampanie na Kickstarterze: This War of Mine i Dark Souls. Dzisiaj na wspomnianym serwisie ruszyła kolejna planszowa adaptacja (kampania TUTAJ). Tym razem na plansze zostanie przeniesiona seria Armored Core. Dla tych co nie znają już służę wyjaśnieniem. Jest to gra na konsole, w której konstruujemy gigantyczne roboty, a następnie walczymy nimi w miastach ponurej przyszłości. Temat co prawda rodem z japońskich kreskówek, ale trzeba przyznać że drzemie w nim ogromny planszówkowy potencjał!

https://www.kickstarter.com/projects/223137030/armored-coretm-rts-a-real-time-strategy-board-game

Twórcy obiecują brak kostek i czekania na swoją turę. Jak to bywa w przypadku RTS-ów (strategii czasu rzeczywistego) gracze będą jednocześnie poruszać się swoimi MECHami w trójwymiarowym mieście. Tak jak w komputerowym odpowiedniku ogromne znaczenie będzie miało ukształtowanie terenu. Będziemy kryć się za budynkami, wskakiwać na dachy, jednocześnie aktywując uzbrojenie naszych robotów. Będzie to możliwe za sprawą LEDowych wskaźników, zapewniających ciągłą kontrolę nad linią wzroku. Sama gra daje możliwość rozgrywki w 2-4 osoby (chociaż można będzie ją rozszerzyć do gry 6-osobowej). Armored Core będzie tytułem potrójnie szybkim: szybki setup, szybkie tłumaczenie zasad, szybka gra. Misje mają trwać około 20 minut, a pomiędzy nimi możemy za otrzymane nagrody usprawniać nasze MECHy. Podobnie jak w pierwowzorze będziemy mogli dostosowywać roboty do naszego stylu gry (ponad 100 unikalnych broni, ulepszeń i ekwipunku!). Zapowiada się przednio, a to jeszcze nie koniec! Dla przeciwników negatywnej interakcji zaproponowano dodatek A.I. Unleashed, w którym pojawi się również tryb kooperacyjny (z możliwością gry solo). Poniżej możecie zobaczyć kickstarterowy trailer pokazujący odrobinę rozgrywki oraz epickie filmiki z MECHami.


Teraz trochę konkretów: Gra nie należy do najtańszych. Za podstawową wersję (z ufundowanymi SG) zapłacimy 79 dolarów, a za wersję z dodatkiem 115/125* dolarów (*jest jeszcze możliwość zamówienia Early Birda). Nie jest to mało, aczkolwiek widać za co płacimy: figurki mechów, podstawki z celownikiem, trójwymiarowe budynki, sporych wymiarów plansza (ok 70x80 cm), różne żetony i karty. To wszystko robi wrażenie ale jednocześnie swoje kosztuje. Moim zdaniem i tak nie jest tak źle. Wysyłka zostanie doliczona już po kampanii. Plus taki że jest ona EU friendly więc nikt nie doliczy nam dodatkowych podatków. Kampania wystartowała dzisiaj więc macie jeszcze 4 tygodnie na zastanowienie. Na zachętę wrzucam kilka grafik projektu. Dodatkowo polecam też zajrzeć na fanpage gry na FB (link TUTAJ), gdzie na bieżąco pojawiają się nowe grafiki, filmy i informacje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz