Slider

poniedziałek, 16 maja 2016

[Kickstarter] Space Race


Ostatnio zdałem sobie sprawę, że lubię gry o podboju kosmosu. Mimo że wciąż przymierzam się do kupna mojego pierwszego 4x, to naczytałem się o nich co niemiara. Ubolewam strasznie nad brakiem polskiej wersji Cosmic Encountera. Roll for the Galaxy podbił moje serce, a i partyjki w Race'a nie odmówię. Dlatego też gdy zobaczyłem na kickstarterze kampanię (TUTAJ) karcianki Space Race od razu się zainteresowałem. 


Nie ukrywam że najbardziej moją uwagę przykuły nieziemskie grafiki autorstwa Dalibora “Maxa” Krcha. Ich szczegółowość i nietypowy styl robią duże wrażenie. W grze pojawia się aż 60 unikalnych rysunków!. Zresztą zjedźcie trochę niżej a zobaczycie ich dość sporą próbkę. Ale nie tylko grafikami człowiek żyje więc przejrzałem sobie gameplay w wykonaniu Rahdo. Tutaj też bardzo pozytywne odczucia. Jest odrobina podobieństwa do Race for the Galaxy, ale nie na tyle duża żeby czuć że to plagiat. Do tego temat mimo wszystko całkiem inny bo mamy tu wyścig o podbój kosmosu przez różne ziemskie agencje (np. NASA). Pojawiają się znane postacie, mamy tu ciekawe motywy historyczne (np. Zimna Wojna). Na dodatek w trakcie kampanii pojawiły się dodatkowe scenariusze w tym zatytułowany John F. Kennedy, przygotowany do gry solo. 


Co najważniejsze projekt został już w pełni ufundowany, a teraz walka toczy się tylko o dodatkowe cele kampanii. Ta trwać będzie jeszcze niecałe dwa dni. Ogromnym plusem jest wysyłka wliczona w cenę, brak cła i przede wszystkim możliwość zwrotu przez 90 dni jeśli finalny produkt nas nie zadowoli. Dla mnie bomba. Ale co ja się będę produkował, zerknijcie na grafiki, odwiedźcie stronę kampanii, a jeśli starczy wam czasu sprawdźcie najnowszy P'n'P (ja się nie wyrobiłem ale gra i tak już mnie przekonała). Moim zdaniem zapowiada się naprawdę świetny tytuł, mimo braku figurek i wsparcia ogromnych wydawnictw.

Źródło: Kickstarter


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz