Slider

czwartek, 3 marca 2016

Rozwiązanie owczego konkursu!

W lutym na blogu pojawił się konkurs, w którym do wygrania był egzemplarz gry Owce na wypasie. Aby zwyciężyć należało się wykazać zarówno logicznym myśleniem podczas rozwiązywania małej zagadki, jak i odrobiną kreatywności przy wymyślaniu oryginalnych imion dla owieczek. Do konkursu nadesłano ponad 40 (!) zgłoszeń. Przy tylko tygodniu trwania uważam, że to baaaardzo dużo! Dziękuje wszystkim osobom biorącym udział, zarówno za poświęcenie swojego czasu jak i ciepłe słowa w mailach. Dziś po długich zastanawianiach przyszła pora na ogłoszenie zwycięzcy!


Ale przede wszystkim zacznijmy od rozwiązania zagadki z owieczkami/barankami po dwóch stronach mostu. Pozwolę sobie zacytować jednego z uczestników:

"Sprawę można rozwiązać na dwa sposoby - wszystko zależy od tego, czy zaczniemy od ruchu owcą C, czy owcą X. Oto rozwiązanie pasujące do rozpoczęcia od owcy C:

C na 4, X na 3, Y na 5, C na 6, B na 4, A na 2, X na 1, Y na 3, Z na 5, C na 7, B na 6, A na 4, Y na 2, Z na 3, A na 5"

Dla uzupełnienia podam też rozwiązanie pasujące do rozpoczęcia od owcy X:
X na 4, C na 5, B na 3, X na 2, Y na 4, Z na 6, C na 7, B na 5, A na 3, X na 1, Y na 2, Z na 4, B na 6, A na 5, Z na 3.


Moja mała zagadka nie sprawiła wam praktycznie żadnych kłopotów więc decydujące stały się imiona owiec. Zagwozdka była spora ale po głębszym zastanowieniu się postanowiłem nagrodzić Dominika Pietrzaka, którego imiona i dopisane do nich krótkie wytłumaczenie urzekły mnie najbardziej. Oto one:
Baran X ma na imię Alan, ale wszyscy wołają na niego Ali, bo to zdrobnienie od Aligator (jego pyszczek to prawie głowa krokodyla) :) Ponoć nawet kiedyś ugryzł w tyłek Skurcza (patrz opis niżej).

Baran Y to Wełenka - typowy amant - na jego cześć nazwano kiedyś owcze runo wełną. Owce miały kiedyś prostą, długą, wiszącą ku ziemi sierść - na widok Wełenki, z zachwytu aż je poskręcało, co tyczyło się też sierści. No i odtąd, na cześć tego zdarzenia, owcze runo zwiemy Wełną.

Baran Z nazywany jest Mikuszka - to zdrobnienie od Mikołaj. Ale nie mylcie go ze św. Mikołajem. Mikuszka, gdy mu się przyjrzycie, ma długą, czarną brodę. A jego charakter to całkowite przeciwieństwo świętego - on nie zostawia prezentów - raczej podbiera braciom najsmakowitsze kąski.

Baran A to Smutas - kiedyś, gdy przy zagrodzie stał gospodarz z wnuczką, a obok nich Smutas, gospodarz zaproponował wnuczce, że weźmie ją "na barana". Oczywiście miał na myśli własne plecy, ale Smutas potraktował to jako zniewagę, obraził się na cały świat i tak mu już zostało. No i odtąd zwą go Smutas

Baran B to Skurcz - spójrzcie tylko na jego twarz - to mimiczne wyobrażenie skurczu. Jak to się stało? Kiedyś, gdy gospodarz malował oborę, Skurcz niechcący otarł ogonem o świeżo pomalowaną na zielono ścianę. Wrócił potem na pastwisko zatrzymując się tyłem do Ali'ego. Jako, że Ali ma kiepski wzrok, potraktował ubrudzony na zielono ogon Skurcza jako kępkę soczystej trawki... No i domyślcie się sami co się stało. Skurcz wykrzywił twarz w skurczu i... jakoś do dziś dnia go trzyma.

Baran C to Seeeeer - dlaczego? Kiedyś przyuważył gospodarza z rodziną w trakcie robienia zdjęcia. Fotograf krzyknął do ustawionych: "Powiedzcie "seeeeer" Ci wyszczerzyli się a fotograf pstryknął zdjęcie z fleszem. Seeeeerowi tak się ten flesz spodobał, że zamarzył, żeby samemu doświadczyć tego samego. Za każdym więc razem kiedy słyszy słowo "ser" (a w gospodarstwie to częste słowo), wyszczerza swój lśniący uśmiech jak do zdjęcia - przyjrzyjcie się sami. :)


Dominikowi zdecydowanie należy pogratulować wyobraźni! Imiona i historyjki są po prostu cudowne!


Dodatkowo obiecałem jeszcze 2 nagrody pocieszenia w postaci kompletów podstawek pod kubki z grafikami z gry Owce na wypasie. Z powodu tak dużej ilości świetnych zgłoszeń postanowiłem rozdać jednak 3 komplety. Moim zdaniem najbardziej zasłużyli na nie Dominika Janiszewska, Kasia Olender oraz Jarosław Ptak.


Gratuluje więc zwycięzcom i proszę o przesłanie w ciągu 10 dni danych adresowych do wysłania nagród.


Jeszcze raz dziękuję też wydawnictwu FOX GAMES za zasponsorowanie nagród


(odwiedźcie ich profil na FB, ogłaszają tam ostatnio całą masę świetnych zapowiedzi!)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz