Slider

piątek, 19 lutego 2016

KONKURS - Owce na wypasie (Fox Games)

Od dość dawna planowałem zorganizować na blogu konkurs. Odwlekałem to z powodu braku pomysłu na zadanie lub z braku odpowiedniej gry, która by do tego zadania pasowała. Tym razem jednak najwidoczniej wszelkie gwiazdy ułożyły się pomyślnie i powstał konkurs idealny, w którym aby wygrać grę logiczną, trzeba rozwiązać logiczną zagadkę. Jeśli więc chcecie wygrać egzemplarz bardzo przyjemnej gry "Owce na wypasie" (recenzja TUTAJ), będziecie musieli odrobinę pogłówkować ;-)


A zatem zadanie. Każdy wie co dzieje się gdy dwa barany spotkają się na moście. Pomyślcie więc co może się stać gdy spotka się ich sześć. A że trawa u sąsiada zawsze wydaje się bardziej zielona to te zamieszkujące wyspę po lewej stronie (oznaczone literami A,B i C) koniecznie chcą przejść na prawą wyspę (pola 5,6 i 7). Baranki z prawej (X,Y i Z) nie pozostają dłużne i też chętnie spróbują trawy z lewej wysepki (pola 1,2 i 3). Na szczęście te zwierzątka to skoczne bestie i potrafią przeskakiwać przez inne pojedyncze owieczki pod warunkiem, że jest za nimi miejsce do wylądowania. Waszym zadaniem będzie więc przeprowadzenie dwóch stad przez most pamiętając o tym, że pędzone łakomstwem baranki idą tylko wyłącznie do przodu i mogą się przemieszczać o jedno pole lub przeskoczyć nad innymi owcami o dwa pola. Aby mieć szanse na nagrodę będziecie musieli przesłać na adres konkurs.kostkizostalyrzucone@gmail.com wiadomość zawierającą opis przeprawy w formie ciągu ruchów owiec (np. C na 4, B na 3, A na 2 itp.). W razie problemów z wyobrażeniem ruchów owiec polecam użyć monet do przeprowadzenia symulacji ;-) Oprócz tego proszę was o napisanie propozycji imion owieczek (bo głupio być po prostu owcą Z) i w przypadku wielu poprawnych zgłoszeń to właśnie na ich podstawie wyłonimy laureatów. Muszą być wiec jak najciekawsze :-)


Główną nagrodą w konkursie jest nowiutki egzemplarz gry "Owce na wypasie" ufundowany przez wydawcę, czyli Fox Games. Przewidziane zostały również dwie nagrody pocieszenia w formie kompletów 4 sztuk podkładek pod kubek z obrazkami z gry. Macie czas do 26.02.2016 do godziny 23.59. Laureaci zostaną ogłoszeni w ciągu 7 dni, a zwycięzcy muszą dostarczyć dane adresowe w ciągu dziesięciu dni od ogłoszenia wyników.

Ogromne podziękowania dla Sponsora za przekazanie nagród do konkursu


A i oczywiście polajkujcie bloga na FB. Nie jest to część zadania konkursowego. Po prostu będzie mi miło jak to zrobicie :-)

Regulamin:

  1. Organizatorem konkursu "Owce na wypasie" (dalej "Konkurs") jest redakcja bloga Kostki zostały rzucone! (www.kostkizostalyrzucone.pl).
  2. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu Art. 2 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992r. (Dz. U. 04.4.27 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w Ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej Ustawy. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników Internetu spełniających warunki niniejszego Regulaminu (dalej: Regulamin). Niniejszy Regulamin stanowi podstawę Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
  3. Konkurs trwa od momentu opublikowania w dniu 19.02.2016 roku do 26.02.2016 roku, do godziny 23:59.
  4. Konkurs prowadzony jest na stronie www.kostkizostalyrzucone.pl oraz za pośrednictwem adresu e-mail: konkurs.kostkizostalyrzucone@gmail.com.
  5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość Regulaminu i akceptuje się jego warunki.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.
  7. Jakiekolwiek złamanie Regulaminu oznacza dyskwalifikację z konkursu.
  8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
  9. Nagrodą główną w konkursie jest egzemplarz gry "Owce na wypasie" ufundowane przez Sponsora: wydawnictwo Fox Games. Dodatkowo przewidziano dwie dodatkowe nagrody w postaci kompletów czterech promocyjnych podkładek z obrazkami z gry "Owce na wypasie"
  10. Zadaniem konkursowym rozwiązanie zagadki logicznej przedstawionej na zdjęciu konkursowym oraz podanie wymyślonych przez siebie imion owiec ze zdjęcia.
  11. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu Kostki zostały rzucone! oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
  12. Rozwiązanie należy kierować na adres e-mail: konkurs.kostkizostalyrzucone@gmail.com do dnia 26.02.2016 roku, do godziny 23:59.
  13. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
  14. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.
  15. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883, z późn. zm.).
  16. Zwycięzca Konkursu zostanie ogłoszony na blogu Kostki zostały rzucone! w ciągu 7 (siedmiu) dni od momentu zakończenia Konkursu.
  17. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia wyników swój adres korespondencyjny na adres: konkurs.kostkizostalyrzucone@gmail.com
  18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od Uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.
  19. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

                  17 komentarzy:

                  1. Czy owieczki mogą się też cofać w stronę swojego macierzystego pastwiska, czy jedyny kierunek ich ruchu to pastwisko sąsiada?

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Zacytuje z opisu bo można przegapić: "pędzone łakomstwem baranki idą tylko wyłącznie do przodu" :) A zatem nie ma zmiłuj. Tylko do celu bez cofania się. Powodzenia :)

                    Usuń
                   2. Ach to łakome istoty! :) Dzięki za szybką odpowiedź! :)

                    Usuń
                   3. Dokładnie tak, łakome bestyjki. Nie ma sprawy :)

                    Usuń
                  2. Czy przeskoczyć można nad dwiema owocami na raz?

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Ponownie zacytuję: "potrafią przeskakiwać przez inne pojedyncze owieczki pod warunkiem, że jest za nimi miejsce do wylądowania" A zatem nad dwiema nie przeskoczą, aż tak skoczne nie są :) Powodzenia!

                    Usuń
                   2. Pogrubiony tekst "...mogą się przemieszczać o jedno pole lub przeskoczyć nad innymi owcami o dwa pola", a dokładniej słowa "nad innymi owcami" sugeruje, że owieczka może przeskakiwać przez dwie.
                    Więc jak długi skoczny ruch może wykonać owieczka?

                    Usuń
                   3. Nie zmienia to faktu że jest napisane "o dwa pola" a musi mieć miejsce na lądowanie, więc maksymalnie może przeskoczyć o jedną owcę. Chcesz to mogę pogrubić Ci tekst który zacytowałem jeśli komentarz wyjaśniający to za pierwszym razem nie wystarczył :)Jakby jeszcze jakieś wątpliwości się pojawiły to pytaj :) Jeszcze raz powodzenia!

                    Usuń
                  3. Czy muszą na końcu też być w tej samej kolejności czy wystarczy, aby je przemieścić? :)

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Jak długo będzie zgodnie z zasadami (czyli owce idą tylko do przodu, tylko o jedno pole lub o dwa pola przeskakując nad pojedynczą owcą na puste miejsce za nią), to jak długo uda się owce z lewej przeprowadzić na prawą wyspę i vice versa, tak długo kolejność nie gra roli :) Powodzenia :)

                    Usuń
                   2. Ok, poszła odpowiedź, miłego czytania! :D

                    Usuń
                  4. Do kiedy trwa ten konkurs :) ? Pytam, ponieważ w trzecim punkcie regulaminu napisane jest: ,,Konkurs trwa od momentu opublikowania w dniu 19.02.2016 roku do 26.02.2016 roku, do godziny 23:59.", a już w dwunastym :,,Rozwiązanie należy kierować na adres e-mail: konkurs.kostkizostalyrzucone@gmail.com do dnia 4.03.2016 roku, do godziny 23:59.".

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Wielkie dzięki za zauważenie tego :) Konkurs trwa do 26.02 tak jak w opisie. Tyle szlifowania regulaminu do późnych godzin nocnych nie mogło wyjść na dobre :D Pierwotnie konkurs miał ruszyć później i trwać do 4 marca ale ruszył tydzień szybciej. Serio chwała spostrzegawczości Twej drogi Anonimie :)

                    Usuń
                  5. Czy owce mogą się poruszać na nienumerowane pola? Jak je opisać jeżeli taki ruch jest dopuszczalny?

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Nie mogą, stąd też krzyżyki na tych polach. Z pewnością jednak poradzisz sobie tylko z ponumerowanymi polami :) Powodzenia!

                    Usuń
                  6. Dużo osób się zgłosiło i udzieliło poprawnej odpowiedzi? :)

                   Kiedy przewidujecie mniej więcej wyniki? :P Może przed regulaminowymi 7 dniami? ;)

                   OdpowiedzUsuń
                   Odpowiedzi
                   1. Zgłosiło się dużo więcej osób niż przewidywałem :) Zagadka też nie sprawiła większych problemów więc większość odpowiedzi jest poprawna.

                    Dokładnego terminu nie podam ale jak najbardziej spróbujemy się wyrobić przed czasem :)

                    Usuń