Slider

sobota, 17 października 2015

[Wspieram.to] Polskie wydanie Garbage Day

Jesień obradza w ciekawe akcje crowdfundingowe. Na platformie Kickstarter co rusz pojawia się teraz jakaś planszówkowa kampania. Nasi rodzimi wydawcy jednak nie śpią. Na portalu Wspieram.to ruszyła bowiem kampania polskiego wydania gry Garbage Day (link TUTAJ), która jeszcze nie tak dawno temu walczyła o anglojęzyczne wydanie na KS. Jest to prosta gra imprezowo-zręcznościowa, poruszająca znany każdemu temat... wyrzucania śmieci :-) Twórcą akcji jest debiutujący na Wspieram.to sklep Gamiko, będący jednocześnie oficjalnym dystrybutorem koszulek od Mayday Games (czyli oryginalnego wydawcy gry).

https://wspieram.to/garbageday

W grze będziemy starać się unikać tej okropnej czynności, jaką jest opróżnianie śmietnika, poprzez strategiczne podrzucanie śmieci współlokatorom lub wymagające nieziemskiej ekwilibrystyki dokładanie nowych śmieci do przepełnionego śmietnika. A jeśli już o śmietniku mowa, to nie można rozmawiać o Garbage Day, nie wspominając jednocześnie o rewelacyjnym pomyślę na pudełko. Otóż karty i instrukcje chować będziemy właśnie do plastikowego śmietnika, służącego jednocześnie jako element rozgrywki.


Zapowiada się ciekawie. Akcja trwać będzie jeszcze 39 dni, a do jej wydania potrzebne jest tylko 6700 złotych. Grę otrzymamy za jedyne 40 złotych, a w cenę jest już wliczony koszt przesyłki. Za produkcję odpowiada Mayday Games, więc raczej nie musimy obawiać się o jakość produktu. Ja nie wahałem się nawet przez moment. Jeśli jednak ktoś jeszcze ma wątpliwości, to może zapoznać się z polską instrukcją gry (1 strona, 2 strona) oraz zerknąć na grafiki (niektóre przedstawiają spolszczone karty):
Źródło: Wspieram.to

1 komentarz: