Slider

sobota, 11 lipca 2015

[Wspieram.to] Nowa gra planszowo-karciana od Ogry Games: Bright Future

Ogry Games, wydawnictwo znane z polskiego wydania gry planszowej Metro 2033, rozpoczęło kilka dni temu kampanię crowdfundingową na serwisie Wspieram.to. Dotyczy ona polskiej edycji tytułu Bright Future, wydanego oryginalnie przez małe bułgarskie wydawnictwo Vermin Games. Oba wydawnictwa jak widać, łączy wspólne zainteresowanie klimatami postapokaliptycznymi, a co za tym idzie bez trudu nawiązała się między nimi przyjaźń.


Przejdźmy zatem do samej gry. Wcielimy się w niej w niedobitków, którzy przetrwali nuklearną wojnę, kryjąc się w podziemnych tunelach. Jedni wykorzystują do tego pozostałości cywilizacji, inni... adaptują się.. w nieco inny sposób... poprzez mutację. Nasz cel w grze będzie zależał od wybranego trybu. Tych mamy do dyspozycji trzy:
  • Tunel Władzy (2-5 graczy). W trybie tym będziemy rywalizować o zdobycie tytułowego tunelu, który pozwoli nam przetrwać i zapewni nam dobrze zakonserwowane zapasy.
  • Podziemna Gorączka (1-4 graczy). Jest to tryb kooperacyjny, w którym gracze będą usiłowali zdobyć próbki choroby wyniszczającej ludzkość, aby sporządzić odpowiednie lekarstwo.
  • Arena (2 graczy). W tym trybie będziemy walczyć na arenie podziemnego miasta z drugim graczem. Tylko jeden śmiałek wyjdzie z tego pojedynku żywy.


Trzeba przyznać, że trzy tryby zapowiadają ogromną regrywalność tytułu. Zagwarantuje ją również ogromna ilość dostępnych kart sprzętu, lokalizacji, tuneli i map. Jeśli już mowa o kartach, to trzeba przyznać że wylewają się z nich hektolitry postapokaliptyczno-socjalistycznego klimatu. Ale co ja wam będę o tym opowiadał. Przekonajcie się sami, oglądając dołączone grafiki. Wszystkich zainteresowanych odsyłam również na stronę kampanii tutaj.

 Źródło: Wspieram.to

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz