Slider

poniedziałek, 27 lipca 2015

[Kickstarter] New Bedford

Hej, dzisiaj kolejne ciekawe znalezisko. Nie jestem może jakimś ogromnym fanem gier euro, ale nawet ja potrafię docenić ciekawy pomysł. Gra New Bedford, której kampania crowdfundingowa (tutaj) będzie trwać jeszcze przez 18 dni, wydaje się być pełna takich pomysłów.

https://www.kickstarter.com/projects/dicehateme/new-bedford-the-game-of-historic-whaling-and-town/description

Trzeba przyznać, że jak na eurosuchar, tytuł będzie mieć całkiem ciekawy temat (a może nawet i klimat). Bowiem w grze, będziemy budować historyczne, amerykańskie miasto New Bedford, Massachusetts, które słynęło głównie z wielorybnictwa i zainspirowało Hermana Melville'a do napisania Moby Dicka. W tej grze planszowej znajdziemy dobrze znane mechaniki typu worker-placement i resource management. Oprócz tego pojawi się również element kalkulacji ryzyka związany z wysyłaniem naszych statków wielorybniczych. Co ciekawe gra posiada bardzo ważny walor edukacyjno-moralizatorski, bowiem z każdą turą wielorybów będzie coraz mniej, co odwzorowuje tragiczny wpływ nieprzemyślanych działań ludzkich na środowisko.

A tutaj możemy z lotu ptaka zerknąć na tytułowe miasto w XIX wieku
Twórcy ze studia Dice Hate Me Games obiecują dużo drewnianych elementów, solidną jakość i ogromną regrywalność tytułu. Ostrzegam że koszty wysyłki do Uni Europejskiej są dość wysokie, ale za to wydawca oznajmił, że koszty nie zmienią się niezależnie od ilości zamówionych gier, co wręcz skłania do zamówień zbiorowych. Gra została ufundowana w 24 godziny i dalej płynie szybko jak Kapitan Ahab za Moby Dickiem. A skoro już o białym wielorybie mowa, to do każdego egzemplarza zostanie dołączony zestaw promocyjny "White Whale".

Moim zdaniem zapowiada się świetnie. Nawet nie przepadając za eurosami, poważnie zastanawiam się nad zamówieniem, a dla fanów powinna to być nie lada gratka. Dla dodatkowej zachęty zamieszczam wizualizacje elementów:
 Jeśli ktoś wciąż się waha podaje również linki do wersji print & play:

Źródło: Kickstarter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz