Slider

czwartek, 11 czerwca 2015

Zwycięzca nagrody Kinderspiel des Jahres 2015


Ósmego czerwca został ogłoszony tegoroczny zwycięzca prestiżowej nagrody Kinderspiel des Jahres. Jest to gra...(werble)... Spinderella, autorstwa Roberta Fragi, wydana przez niemieckie wydawnictwo Zoch.

Jurorzy argumentują:

Wiele się dzieje w leśnym runie i ponad nim. Wielopoziomowy magnetyczny mechanizm w magiczny sposób przyciąga graczy. Roberto Fraga dodał do klasycznej gry wyścigowej zupełnie nowy poziom. Pająk czający się nad drogą naszych mrówek stwarza atmosferę czającego się zagrożenia. Lepiej zaatakować wroga czy doprowadzić swoje mrówki bezpiecznie do domu? Grywalność tej gry przyćmiewa nawet rewelacyjne jakościowo komponenty.

Konkurentami dla Spinderelli były Shatz-Rabatz oraz Push a Monster

Poniżej kilka zdjęć zwycięskiej gry (źródło BGG):

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na ogłoszenie zwycięzców dwóch pozostałych kategorii, czyli Kennerspiel des Jahres oraz Spiel des Jahres. Nastąpi to już szóstego lipca na konferencji w Berlinie.
Pretendenci to do tytułu zaawansowanej gry roku to:

Nominowane do tytułu gry roku zostały:
Źródła: Spiel des Jahres, BGG, Zoch

4 komentarze:

  1. Stawiam na Elysium i Cold Express. Kobieca intuicja :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zobaczymy :-) Też obstawiam Colt Express ale Elysium mnie nie przekonuje, chyba bardziej bym widział Orleans na podium. Swoją drogą musisz sobie sprawić Spinderelle, bo jestem przekonany, że Twoja Mała byłaby zachwycona :-)

      Usuń