Slider

poniedziałek, 11 maja 2015

[Co w pudle piszczy] Black&White

W ostatnim poście pokazywałem jakie elementy znajdziemy po otwarciu pudełka Amber Route, gry wydanej przez młode wydawnictwo Bomba Games. Dzisiaj postanowiłem przybliżyć zawartość niewielkiego pudełka drugiej ich gry, a mianowicie Black&White, w której wcielamy się w dowódców stojących na czele armii jednego z dwóch walczących ze sobą narodów: Thargatonu i VesaniiNa samym wierzchu sporego stosu elementów znajduje się dość obszerna instrukcja gry. Znajduje się w niej sporo obrazków i przykładów. Do tego jest wydrukowana na wysokiej jakości papierze.


Następnie z pudła wyciągamy całkiem sporą (jak na tak małe pudełko), składaną na cztery, grubą planszę. Niestety zaraz po rozłożeniu plansza odrobinę odstaje od stołu ale jest spora szansa, że po kilku grach zacznie przylegać bardziej.


Kolejny element to dwustronna zasłonka, która została ozdobiona świetną grafiką, przedstawiającą obie walczące frakcje. Naprawdę niezły efekt.


Oprócz tego natkniemy się również na dwa arkusze naklejek, które sami musimy nakleić na czarne i białe żetony. Muszę przyznać, że nie do końca podoba mi się rozwiązanie "zrób to sam" i bałem się, że w złym momencie zadrży mi dłoń, ale ostatecznie nakleja się je dość łatwo i nie było tak źle.


Z dużych elementów pozostały jeszcze trzy tafle z rozmaitymi żetonami, czyli m. in. kaflami terenu, ognia i dymu, zasieków i okopów oraz żetonami aktywacji. Są grube i bardzo łatwo wyciąga się je z tekturowej wypraski.


W ten sposób dokopujemy się do mniejszych elementów. Warto zauważyć, że pudełko ma dwie specjalne przegródki, w których umieszczać będziemy oklejone przez nas żetony jednostek. Całkiem fajne rozwiązanie.


A tutaj widzimy wszystkie wyciągnięte z woreczka żetony, które chwilowo pozostają jeszcze gołe:


Oprócz tego w pudełku znajdziemy jeszcze dość sporą talię kart, a w niej:
  • Karty scenariuszy
  • Po 9 kart jednostek i 3 karty dowódców dla dwóch armii
  • 8 kart pomocy gracza
  • Dwustronną kartę ze znakiem frakcji (można nią zaznaczać turę bieżącego gracza)

Poza tym w pudełku znajdują się już tylko dwie zwyczajne kostki K6. Identyczne jak w Amber Route. Wykonane są poprawnie ale bez fajerwerków.

Całość prezentuje się świetnie. Szczerze mówiąc nie znalazłem żadnego elementu, na który mógłbym ponarzekać. Wszystkie elementy wyglądają na solidne, grafiki jednostek są bardzo klimatyczne i cieszą oko. Nie jestem może ogromnym fanem gier bitewnych, ale liczę na to, że ta okaże się świetnym tytułem i już nie mogę się doczekać pierwszych rozgrywek. Wrażenia z gry i moja opinia ukażą się już niedługo w pełnej recenzji Black&White.


Dziękuję wydawnictwu Bomba Games za udostępnienie gry

http://bombagames.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz