Slider

środa, 8 kwietnia 2015

[Kickstarter] Posthuman, walka o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie

Wśród tematyki gier planszowych, klimat postapokaliptyczny jest stosunkowo popularny i przyciąga wielu graczy. Zwłaszcza jeśli poza samą tematyką, gra oferuje nam porządne wykonanie i solidną mechanikę. Tak też zapowiada się planszówkowy debiut maltańskiego studia Mighty Box, tworzonego w kolaboracji z Mr. B. Games. Chodzi tu o grę "Posthuman", której akcja crowdfundingowa trwa właśnie na Kickstarterze.


W grze wcielać będziemy się w ostatnich przedstawicieli ludzkości, walczących o przetrwanie w świecie, w którym natura jest na dobrej drodze aby odzyskać całą planetę, a krwiożercze mutanty chcą doprowadzić swoich ludzkich przodków do wymarcia. Jedyną nadzieją na ratunek jest dotarcie do osławionej Fortecy, która daje schronienie ostatnim niedobitkom.
Aby do niej dotrzeć, gracz musi pokonać dziesięć stref. W trakcie naszej wędrówki możemy natknąć się na innych ocalałych i wymieniać się z nimi ekwipunkiem. Niestety spotkamy również mniej pokojowo nastawionych do nas mutantów.  Ten typ spotkań pozostawi na nas blizny, a każda z nich przybliżać nas będzie do przemiany w morderczą bestię. Jeśli poddamy się pokusom mutacji, zmienimy stronę i od tej pory będziemy się naprzykrzać reszcie graczy.
To tyle o samej grze. Zainteresowanych odsyłam na stronę projektu. Na chwilę obecną pozostało jeszcze 16 dni na jego wsparcie. Warto zaznaczyć, że gra została już ufundowana. Teraz trwa już tylko walka o dodatkowe bonusy. Ostatni przekroczony próg zapewnił wspierającym drewniane pionki, które z pewnością dodadzą grze jeszcze więcej klimatu, a kolejny wprowadzi do gry dodatkowe losowe spotkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz